WP Wydarzenie specjalne Partner edycji
WP Wydarzenie specjalne Partner edycji Microsoft Surface

Nowy styl pracy - młodzi profesjonaliści chcą korzystać z najnowszych technologii

Partner edycji Microsoft Surface
Rynek pracy przechodzi transformację, co widać w podejściu pracowników do wykonywanych obowiązków. Młode pokolenie chce widzieć w swojej pracy sens oraz czuć z niej satysfakcję. Oczekuje elastyczności, swobody i możliwości rozwijania się. Pomagają mu w tym nowe technologie.

Materiał powstał we współpracy z Microsoft

Pokolenie Y, czyli osoby urodzone w latach 80. i 90. XX wieku, coraz bardziej dominuje na rynku pracy. Dobrze wykształceni, znający języki obce, ciekawi świata. Świadomi swoich umiejętności, oczekują od życia zawodowego znacznie więcej niż tylko pewnej wypłaty. Zamiast tzw. stabilizacji chcą stale się realizować i rozwijać. To indywidualiści, ludzie kreatywni i niezależni.

Dzisiejsi dwudziesto- i trzydziestolatkowie dorastali wśród nowych technologii. Świat wirtualny to dla nich naturalne środowisko. Cały czas są online. Muzyki słuchają z aplikacji, a zamiast tradycyjnych książek sięgają po ebooki i audiobooki. Rozmawiają ze sobą przez komunikatory internetowe, a na portalach społecznościowych na bieżąco relacjonują swoje życie i dzielą się opiniami na każdy frapujący ich temat.

Dla wymagających nie tylko od siebie

Generacja Y to jednak przede wszystkim pokolenie profesjonalistów. W działaniu cechuje ich dynamika podejmowanych decyzji oraz praktyczność. Nie lubią marnować czasu, stale szukają rozwiązań, które pozwolą im go oszczędzić, sprawią, że łatwiej, szybciej i z powodzeniem zakończą kolejny projekt. Bo praca jest dla nich środkiem, a nie celem. Sprawne i efektywne wykonywanie zawodowych obowiązków ma pomóc w realizowaniu pasji i zainteresowań.

Jak wynika z badania Work Trend Index, przeprowadzonego przez Microsoft, jesteśmy świadkami transformacji zachodzącej w miejscu pracy. Zmiany przyspieszyła pandemia. 73. proc. ankietowanych zadeklarowało, że chce kontynuować pracę w elastycznym modelu. Liczba ogłoszeń na LinkedIn uwzględniająca pracę zdalną wzrosła aż pięciokrotnie. 46 proc. pracowników planuje nawet zmienić miejsce zamieszkania, ze względu na możliwość wykonywania obowiązków w sposób zdalny.

Preferowany przez młode pokolenie model pracy wymaga dużej elastyczności nie tylko od pracodawców, ale również od producentów sprzętu.

Opracowana przez Microsoft linia Surface zawsze odpowiadała na aktualne trendy. To propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników ceniących sobie najwyższą jakość wykonania, nieprzeciętne parametry oraz wyjątkowy styl. Laptopy Surface wyróżnia minimalistyczny design. Komputery te sąidealne dla freelancerów, osób pracujących kreatywnie oraz ambitnych przedsiębiorców dbających o rozwój i wizerunek swojej firmy. Sprawdzają się doskonale w obecnych czasach.

Źródło: materiały partnera

Łatwość pisania i tworzenia projektów

Surface Laptop 4 to najnowsza odsłona lubianego i uznanego notebooka dla osób oczekujących odpowiedniej wydajności i długiego czasu pracy baterii. Wygoda korzystania z tego modelu rozpoczyna się już w momencie otwarcia klapy - możemy to zrobić zaledwie jednym palcem. Cała konstrukcja jest niezwykle smukła, lekka i elegancka. W zależności od potrzeb możemy wybrać model 13,5-calowy lub 15-calowy oraz dwie wersje wykończenia klawiatury - charakterystyczną dla Surface’ów ciepłą w dotyku tkaniną Alcantarą lub chłodnym aluminium.

Surface Laptop 4 został tak zaprojektowany, aby maksymalnie ułatwiać pracę. Posiada – podobnie jak pozostałe urządzenia z linii Surface – dotykowy ekran o proporcjach 3:2, który oferuje większą przestrzeń roboczą niż alternatywne laptopy tego samego rozmiaru o panoramicznych ekranach. Przypomina bardziej książkę niż kinowy wyświetlacz. Dzięki temu znakomicie sprawdzi się nie tylko podczas przeglądania internetu, ale też przy wymagającej skupienia pracy z danymi finansowymi.

Wszystkie modele laptopów Surface słyną ze swoich wygodnych klawiatur. Nie inaczej jest w tym przypadku. Perfekcyjny skok klawiszy, duży touchpad z obsługą gestów i regulowane podświetlenie zapewniają wyjątkowy komfort pisania nawet po zmroku.

Wygoda i swoboda pracy

"Chodzenie do biura" nie wygląda już tak jak jeszcze kilkanaście lat temu. Nowoczesny sprzęt umożliwia nam stworzenie miejsca pracy dosłownie wszędzie. W mieszkaniu, kawiarni, pociągu, metrze czy na ławce w parku. Surface Laptop 4 pozwala zapomnieć o ładowarce dosłownie na cały dzień, bo nasza aktywność nie kończy się przecież po 8 godzinach pracy. W domu także korzystamy z laptopa - oglądając seriale, czatując ze znajomymi, czy grając w gry. Tutaj możemy być spokojni, że Laptop 4 wytrzyma maksymalnie 16,5-19 godzin na jednym ładowaniu. Samo ładowanie jest także błyskawiczne - w niecałą godzinę, czyli np. przy posiłku i kawie naładujemy baterię od zera do 80%!

Źródło: materiały partnera

Jeżeli pracujemy z multimediami to na pewno docenimy moc obliczeniową tego sprzętu. Zastosowane podzespoły najwyższej klasy bez problemów poradzą sobie z tak wymagającymi zadaniami jak renderowanie materiałów wideo w jakości 4K czy obsługa zaawansowanych programów graficznych. Wszyscy pozostali użytkownicy z pewnością odczują zaś niezwykłą płynność i szybkość działania w trakcie tworzenia prezentacji, wideokonferencji czy edytowania jakichkolwiek treści.

Zastanawialiście się czasami dlaczego ten sam program nie działa równie dobrze na różnym sprzęcie? To w dużej mierze kwestia optymalizacji, czyli przystosowania oprogramowania do urządzenia. Za rodziną urządzeń Surface stoi Microsoft, który stworzył także system Windows oraz Worda, Excela i inne programy biurowe, na których dzisiaj pracujemy. Jeden producent to gwarancja najlepszej optymalizacji - możemy być pewni, że Laptop 4 nie zawiedzie nas w trakcie pracy.

Swobodę i mobilność w pracy zapewnia również wbudowana kamera wysokiej jakości z dwoma studyjnymi mikrofonami dalekiego zasięgu, które znakomicie wychwytują głos, jednocześnie ograniczając dźwięki dobiegające z otoczenia. Spotkać się z klientem czy naradzić z szefem będziemy mogli w każdych warunkach i bez obaw, że rozmówca będzie miał problem, aby nas zobaczyć i usłyszeć. O jakość dźwięku dbają zaś głośniki z technologią dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, wykorzystywaną w salach kinowych oraz profesjonalnych zestawach kina domowego.

Do Surface Laptop 4 z łatwością podłączymy także zewnętrzne urządzenia, wykorzystując popularne porty USB. Model jest również wyposażony w najnowsze moduły odpowiadające za szybkie i stabilne połączenie bezprzewodowej.

Praca w każdych warunkach? Z Surface Laptop 4 to możliwe!